Волфсбург ще атакува купата на Германия

30.04.2015 | 12:23 Редактор: Десислава Джерманска

Волфсбург все още има шанс да приключи сезона с трофей, след като се класира на финала за Купата на Германия. Вълците разгромиха с 4:0 третодивизионния Арминия Билефелд и ще се изправят срещу Борусия Дортмунд, който във вторник се наложи с дузпи над Байерн Мюнхен. Арнолд на два пъти отбеляза за гостите, а в три от попаденията бе замесен Даниел Калигюри.  Първият гол падна още в 4-ата минута, а Луис Густаво удвои в 31-ата. Домакините от Билефелд имаха само една сериозна ситуация, когато след почивката Флориан Дик нацели гредата.  През второто полувреме обаче топката влезе още на два пъти в мрежата на Арминия, в рамките на едва 4 минути - в 51-ата чрез Перишич и 55-ата отново чрез Арнолд за крайното 0:4.