Барселона разгроми Хетафе с 6:0

29.04.2015 | 11:59 Редактор: Велислава Миланова

Барселона уверено върви към спечелване на титлата в Приемера дивисион, след като разби с 6:0 Хетафе. Още в 9-та минута Барса получи правото да изпълни дузпа, след като Аройо събори Луис Суарес в наказателното поле. Лионел Меси превърна нарушението в гол. Каталунците удвоиха резултата в 25-та минута чрез чудесно изпълнение на Луис Суарес. Само 3 минути по – късно Суарес подаде към Неймар, който отбеляза за 3:0. Домакините успяха бързо да реализират четвърти гол. В 30-та минута Шави подаде към Даниел Алвеш, който изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Гуаита. Блаугранас отбелязаха пети гол в 40-та минута, дело отново на Суарес. Меси оформи крайния резултат през второто полувреме на срещата. Барселона е лидер с 84 точки, като увеличи преднината си пред Реал Мадрид на пет. Хетафе е на тринадесето място с 36 точки.