Вашингтон се класира за полуфиналите

Столичани отстраниха Ню Йорк Айлендерс

28.04.2015 | 12:11 Редактор: Велислава Миланова

Вашингтон Кепитълс се класира за полуфиналните плейофи на НХЛ, след като надигра Ню Йорк Айлъндърс с 2:1 в седмия мач от четвъртфиналната серия, която бе спечелена с 4:3 победи. Александър Овечкин откри резултата за Кепитълс във втората част, а Франс Нилсен изравни. Победното попадение за столичани отбеляза Евгени Кузнецов. В полуфиналите Вашингтон ще се изправи срещу Ню Йорк Рейнджърс, който елиминира Питсбърг.

В друга среща Тампа Бей победи като гост Детройт Ред Уингс с 5:2 в шестия мач от плейофите в Източната конференция, изравнявайки серията на 3:3 успеха. През първата третина Тайлър Дженсън и Джейсън Гарисън откриха резултата за гостите след асистенции на Никита Кучеров. В средата на втората част Джонсън вкара трети гол за светкавиците, а словашкият национал Томаш Татар върна две попадения, второто от които в началото на последната третина. Алекс Килрон възстанови преднината от два гола на Тампа Бей в шест минути преди края на мача, а крайното 5:2 оформи Седрик Пакер в последната минута.