Шарапова приключи в Щутгарт

24.04.2015 | 13:19 Редактор: Десислава Джерманска

Руската тенисистка Мария Шарапова отпадна още във втория кръг на турнира на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 731 хиляди долара. Така приятелката на Григор Димитров няма да може да защити титлата си от миналата година, както и ще загуби мястото си в световната ранглиста при жените. В понеделник Шарапова  ще бъде изместена от втората място в позиция от румънката Симона Халеп, която вече се класира за четвъртфиналите в надпреварата.

Шарапова, която бе поставена под номер 1 в схемата на турнира, бе елиминирана от представителката на домакините Ангелик Кербер с 6:2, 5:7, 1:6. Двубоят продължи 2 часа и 27 минути игра. Германката започна двубоя с пробив, но Шарапова веднага го върна, а след 2:2 спечели четири поредни гейма, за да триумфира в първия сет. Във втората част рускинята беше на гейм от победата при 5:4, но Кербер осъществи обрат. След размяна на ранни пробиви в третия сет Кербер взе инициативата и със пет поредни гейма сложи край на серията от 13 последователни успеха на съперничката си в надпреварата. Шарапова допусна цели 40 непредизвикани грешки, два пъти повече от германката.