Ефес и Олимпиакос с победи в Евролигата

22.04.2015 | 13:45 Редактор: Велислава Миланова

Ефес Истанбул победи Реал Мадрид със 75:72 точки и намали резултата в четвъртфиналната серия на 1:2 победи в баскетболната Евролига. Тройка със сирената на Мат Янинг донесе успеха на турския отбор и хвърли в делириум публиката в "Абди Ипекчи Арена". Янинг завърши с рекордните в кариерата си 21 точки, и реализира 5 тройки от 7 опита. Ненад Кръстич добави 17 за Ефес, а Дарио Шарич се отличи с 15 борби за победителите. За Реал Мадрид 17 точки вкара Серхио Юл. Четвъртият мач от серията е в четвъртък отново в Истанбул.

В другия мач Олимпиакос поведе с 2:1 в серията срещу Барселона, след победа със 73:71 точки. Гърците са домакини и в четвъртия мач, и при успех ще си осигурят място във Финалната четворка. Йоргос Принтезис се отличи с 19 точки, а Василис Спанулис добави 15 и 8 асистенции за своите. Хуан Карлос Наваро бе най-резултатен за испанците с 14 точки.