fallback

Хардън носи успех на Хюстън в НБА

13.04.2015 | 13:19 Автор: Десислава Джерманска

Хюстън продължава битката за по-предно място в редовния сезон и съответно по-добра позиция в плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Тази нощ "ракетите" постигнаха успех със 121:114 точки над Ню Орлиънс. С основен принос бе Джеймс Хардън, който завърши с 30 точки и 7 асистенции. Това бе 35-ти мач на Хардън с актив от над 30-сет точки. Любопитното е, че Хардън не отбеляза нито веднъж кош в последната четвърт, но въпреки това отборът му спечели. Дуайт Хауард, който се завърна в игра след почти двумесечна пауза заради контузия в дясното коляно, се отчете с  19 точки и 11 борби за 28 минути игра. За гостите с 27 точки се отчете Антъни Дейвис. Хюстън е на шесто място в Западната конференция с баланс от 54 победи и 26 загуби. Със същия актив са и Мемфис и ЛА Клипърс, които са по-напред. Пеликаните пък делят осмото място с Оклахома Сити с баланс 44-36, като те имат предимство в директните двубои.