Аякс запази шансове за титлата

12.04.2015 | 13:22 Редактор: Десислава Джерманска

Холандският шампион Аякс запази минимални шансове за нова титла след успех с 2:0 над Хераклес. Аякс, който триумфира в Ердивизи в последните четири сезона, сега изостава на 10 точки от лидара ПСВ Айндховен. До края на сезона остават 4 кръга и все още има теоритичен шанс за защита на титлата, но той може да се изпари още следващия уикенд, когато ПСВ приема Хееренвен. Домакините от Хераклес първи имаха възможност да отбележат гол. В 29-ата минута нападателят Брахим Дари напредна по лявото крило и успя да шутира, но ударът му бе париран от вратаря Яспер Силесен. До почивката имаше още няколко положения, но точно, когато изглеждаше, че двата тима ще се приберат при нулево равенство, Аякс получи пряк свободен удар. Вратарят на Хераклес Брам Кастро първоначално го отрази, но топката попадна в притичалия Сигторсон и то я прати в мрежата. Домакините продължиха да преследват своите възможности, но вместо това получиха нов гол в края на срещата. Четири минути преди последния съдийски сигнал резервата Лукас Андерсен с красив прехвърлящ удар от границата на наказателното поле оформи крайното 2:0.