ПСВ разгроми Твенте с 5:0 като гост

Тимът от Айндховен продължава да бъде лидер в класирането

05.04.2015 | 13:00 Редактор: Ваня Симонска

ПСВ Айндховен разгроми като Твенте с 5:0 в мач от холандското първенство. Резултатът бе открит в 29-ата минута, когато първо Лусиано Нарсинг стреля, но нацели гредата, топката бе засечена от Люк де Йонг, който не сбърка за 0:1. Само няколко минути по-късно гостите увеличиха преднината си, след като Джефри Брума засече топката с глава при центриране от корнер. В самия край на полувремето настъпи тотален крах за Твенте, след като топката влезе за трети път във вратата им, а автор на гола стана Жоржиньо Вайналдум.

През второто полувреме домакините отправиха само един опасен удар по посока вратата на ПСВ, но Зоет спаси. В последствие инициативата отново бе в гостите като в 75-ата минута падна още един гол, дело на Мемфис Депай. Три минути по-късно отново той оформи крайното 0:5 като това бе 19 му гол за сезона.

След този успех ПСВ продължава да бъде лидер в класирането със 73 точки в актива си.