Серина Уилямс се класира за финал в Маями

Американката ще играе с Карла Суарес Наваро

03.04.2015 | 13:14 Редактор: Велислава Миланова

Световната номер едно Серина Уилямс победи третата в ранглистата Симона Халеп с 6:2, 4:6 и 7:5, след повече от два часа игра и ще се бори за осма титла от турнира в Маями с Карла Суарес Наваро. Американката започна двубоя много агресивно и вкарваше печеливши удари от всяка точка на корта. Серина проби за 3:1, след това постигна и втори брейк в заключителния гейм на сета. Халеп подобри играта си и успя да стигне до първата си точка за пробив в деветия гейм на следващата част. Тя го реализира и веднага след това при 5:4 сервира успешно за изравняване на частите. В заключителния сет американката вдигна оборотите и поведе с 5:2. Румънката не се предаде и успя да върне брейка за 4:5, а след това и да изравни резултата. Силите на Халеп стигнаха дотук, като в 12-ия гейм Уилямс поведе с 40:0 и успя да затвори мача още при първия си мачбол.
Така Уилямс записа 20-та поредна победа, последното й загуба беше през октомври миналата година на мастърса в Сингапур.