Прекратиха евроквалификацията в Подгорица

Русия очаква служебна победа срещу Черна гора

28.03.2015 | 13:56 Редактор: Десислава Джерманска

Европейската квалификация между Черна гора и Русия от група "G" в Подгорица бе прекратена в 67-ата минута при резултат 0:0. Мачът първо бе прекъснат още в началните си секунди. В първата минута от редовното време  феновете на домакините уцелиха с факла вратаря на Русия Игор Акинфеев. Той дори бе изнесен на носилка и откаран в болница. По-късно лекарят на националния отбор по футбол на Русия Едуард Безуглов заяви пред „Спорт Експрес“, че Акинфеев е с мозъчно сътресение и изгаряния по шията след инцидента. Въпреки изключително неприятната ситуация и 35-минутно прекъсване, срещата продължи.

В 66-ата минута Роман Широков пропусна дузпа за Русия, а секунди след това играч на гостите, докато изпълняваше тъч, бе засипан с предмети от трибуните. Тогава футболистите на Сборная тръгнаха да напуснат игрището, а тези на домакините опитаха да ги спрат. Стигна се до сблъсъци между двата отбора на терена. Главният съдия реши окончателно да прекрати мача. Най-вероятно на Русия ще бъде присъдена служебна победа, а Черна гора ще отнесе тежки наказания от УЕФА.