Първа домакинска загуба за Байерн, Робен се контузи

23.03.2015 | 14:10 Автор: Николета Маданска

Байерн Мюнхен изненадващо загуби с 0:2 от Борусия Мьонхенгладбах на "Алианц Арена" в мач от 26-ия кръг на Бундеслига. Другата лоша новина за баварците е новата контузия на Ариен Робен. Голмайсторът на тима скъса коремен мускул и ще пропусне следващите няколко седмици.

Рафаел откри резултата за гостите в 30-та минута след страхотен пас на Патрик Херман и груба грешка на вратаря на баварците Мануел Нойер.

Бразилецът бе автор и на второто попадение в 77-та минута. Този път обаче асистенцията беше на Кристоф Крамер.

Това е първа домакинска загуба за Байерн Мюнхен през този сезон и едва четвъртата в първенството под ръководството на Пеп Гуардиола.

По-рано през деня обаче преследвачът Волфсбург стигна само до 1:1 при гостуването си на Майнц 05, с което разликата между двата тима е 10 точки осем кръга преди края.