Федерер се класира за полуфинал, Надал отпадна

Испанецът отстранен от Раонич

21.03.2015 | 12:04 Автор: Велислава Миланова

Роджър Федерер постигна бърза и убедителна победа над Томаш Бердих с 6:4 и 6:0 и се класира за полуфинал на Индиън Уелс. Интрига на корта имаше само до първия пробив, който дойде в 7-ия гейм на първия сет. Тогава швейцарецът поведе с 40:0 при сервис на Бердих, чехът спаси първия брейк-пойнт, но при втория нямаше шанс. До края на сета Федерер взе на два пъти подаването си и след 40 минути игра поведе в резултата. Далеч по-бързо се развиха събитията през втората част, когато Федекс започна с пробив, последва втори и преднина от 4:0. До края поставеният под №2 в схемата не трепна и заслужено спечели с 6:0. На полуфинала швейцарецът ще играе с Милош Раонич от Канада, който отстрани Рафаел Надал след страхотен обрат с 4-6 7-6 и 7-5.  Канадецът не само изоставаше със сет, но и оцеля след три мачпойнта срещу световния №3. В решаващия 3 сет при 5-5 дойде ред на Раонич да нанесе своя удар и с фантастични удари от дъното на корта канадецът проби последното подаване на Рафа в двубоя. Две минути преди часовникът да е отброил три часа от началото на битката, Раонич успя да спечели мача и да развали хегемонията на първите четирима от ранглистата.