Федерер и Джокович се класираха за четвъртфиналите в Индиън Уелс

19.03.2015 | 14:13 Автор: Велислава Миланова

Спечелилият рекордните 4 титли в Индиън Уелс Роджър Федерер записа победа №50 при 15-ото си участие в турнира. Швейцарецът, който е №2 в схемата нямаше никакви проблеми и отстрани американеца Джак Сок с 6:3 и 6:2 за 69 минути игра. Федерер направи впечатляваща серия от 14 поредни спечелени точки във втория сет. На четвъртфиналите Федерер се изправя срещу деветия в схемата чех Томаш Бердих.

Световният номер едно Джокович продължи защитата на титлата си, като се справи с Джон Иснър с 6:4 и 7:6. Сърбинът постигна единствения пробив в късния мач от програмата за 4:3 в първия сет. Ноле отново беше перфектен при ретурите и постигна 19 точки при сервиса на американеца. Следващият съперник на Джокович е Бърнард Томич.