Джокович се класира за осминафинал на Индиън Уелс

Ферер отпадна в трети кръг

17.03.2015 | 12:21 Автор: Велислава Миланова

Водачът в световната ранглиста и защитаващ титлата си от миналия сезoн Новак Джокович се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс, с награден фонд 5,3 млн. долара. Сърбинът постигна трудна победа над испанеца Алберт Рамос със 7:5 и 6:3, след като допусна цели 32 непредизвикани грешки и пласира едва 18 печеливши удара. Осмият в схемата испанец Давид Ферер пък отпадна в третия кръг, след загуба от Бърнард Томич от Австралия с 5:7, 4:6. Австралиецът демонстрира страхотна форма от началото на сезона, като достигна поне четвъртфинал в пет от шестте турнира, в които участва. Победата му над Ферер бе четвърта над играч от Топ 10.Следващият съперник на Томич ще бъде сънародникът му Танаси Кокинакис.