Арсенал отстрани Манчестър Юнайтед за ФА Къп

Лондончани победиха с 2:1 на "Олд Трафорд"

10.03.2015 | 12:33 Автор: Ваня Симонска

Носителят на трофея от Купата на Англия Арсенал се класира за полуфиналите на турнира. Лондончани победиха с 2:1 Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“. Двубоят бе изключително интригуващ като още в 25-ата минута резултатът бе открит в полза на гостите. Алекс Окслейд-Чембърлейн мина през трима футболисти на „червените дяволи“ , подаде към свободния Начо Монреал, който стреля в близкия ъгъл на Де Хеа и вкара за 0:1. Отговорът на домакините не закъсня – Анхел ди Мария намери празно пространство по десния фланг, центрира към Уейн Рууни и той с глава върна отбора си в мача. През второто полувреме Арсенал стигна до победния си гол чрез бившия нападател на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек.

В 76-ата минута Юнайтед тотално изпуснаха двубоя, след като Ди Мария си изпроси глупав червен картон заради необмислено действие срещу съдията. Аржентинецът падна на терена след съприкосновение със съперников играч, а реферът му вдигна жълт картон за симулация. Разгневен от решението, футболистът на домакините дръпна фланелката на съдията, което му докара изгонване.