ПСВ с класика над Игълс в Холандия

Гостите от Айндховен победиха с 3:0

08.03.2015 | 12:26 Автор: Ваня Симонска

ПСВ Айндховен победи с класическото 3:0 като гост Го Ахед Игълс. Гостите диктуваха случващото се на терена през целия мач като излязоха напред в резултата в 23-та минута. Голмайсторът на ПСВ Мемфис Депай изпълни отлично пряк свободен удар и топката влезе в мрежата на Мики ван дер Харт. Малко след това Люк де Йонг също опита с ефектен изстрел да увеличи преднината, но вратарят на домакините улови. 6 минути преди края на първата част ПСВ стигна и до второ попадение след самостоятелен пробив на Бремет, като при изстрела топката се отби в крака на Ван дер Линден и влезе във вратата на Игълс. В 44-ата минута гостите оформиха класическия резултат, а автор на гола стана Гуардадо. До края на двубоя домакините можеха да отбележат поне веднъж, но ударът с глава на Райсджайк мина покрай вратата. След този двубой ПСВ вече има 67 точки в актива си, докато Игълс е с 23.