fallback

Реал Мадрид на крачка да падне от върха

"белият балет" загуби гостуването си в Билбао

07.03.2015 | 22:43 Автор: Ваня Симонска

Реал Мадрид направи грешна стъпка в първенството, след като загуби с 0:1 гостуването си на Атлетик Билбао в среща от 26-ия кръг. Въпреки че в първите минути „лос бланкос“ демонстрираха по-добра игра, резултатът бе открит в полза на домакините в 26-ата минута. Тогава Микел Рико центрира в наказателното поле, а Адурис надскочи Рафаел Варан, засече топката с глава и вкара за 1:0. Две минути по-късно гостите имаха шанс да се върнат в мача, но Горка Ираисос спаси удара на Гарет Бейл, а след това бе регистрирана и засада на уелсеца.

В началото на второто полувреме Иско отправи изстрел от около 19 метра, но вратарят на Атлетик улови. Реал продължи да атакува и да прави опити да изравни резултата, като в 72-ата минута се откри чудесен шанс пред Кристиано Роналдо, но португалецът беше приклещен и не можа да стреля като имаше и претенции за дузпа. До края гол за "белите" можеше да вкара отново Бейл, но късметът не бе на негова страна.