Левски с 21-ва поредна загуба в Адриатическата лига

"Сините" загубиха от босненския Игокеа със 77:92

03.03.2015 | 10:55

Левски допусна 21-та си поредна загуба в Адриатическата лига. "Сините" отстъпиха със 77:92 точки на босненския Игокеа в зала "Универсиада". Избраниците на старши треньора Константин Папазов започнаха силно срещата и поддържаха равенството, като дори по-често излизаха напред в резултата. Левски спечели първата четвърт с 22:19 точки. В средата на втората част гостите направиха серия от 16:1, с което изцяло взеха инициативата в двубоя. В третата четвърт баскетболистите на Игокеа поддържаха преднината си около 10 точки, а малко след началото на последната вкараха четири поредни тройки и предизвестиха крайния резултат. Все пак мачът завърши със серия от 12:0 за Левски и разликата бе намалена. Най-резултатен за българите бе капитанът Павел Иванов с 28 точки, а Алекс Симеонов се отчете с 21. Така "сините" остават с баланс от една победа и 22 загуби и са на последното място.