Байерн Мюнхен победи Падерборн с 6:0

22.02.2015 | 13:28

Байерн Мюнхен победи убедително Падерборн с 6:0, в мач от германското първенство. Шампионите откриха резултата в 24-ата минута чрез Левандовски. По-малко от четвърт час след това Рибери проби в наказателното поле и от самата аутлиния центрира, и отново Левандовски отклони топката в мрежата за 2:0. Домакините останаха с човек по-малко в 62-та минута. Флориан Хартхерц атакува Робен във вратарското поле и получи червен картон, а от дузпата холандецът отбеляза за 3:0. Десет минути след това Франк Рибери вкара четвъртия гол за баварците. В 78-ата минута Роде остави топката за Мичел Вайзер пред наказателното поле и юношата на клуба със страхотен шут опъна мрежата на Падерборн за 5:0. Четири минути преди края на срещата Робен оформи крайния резултат. След успеха Байерн вече има 55 точки, с 11 повече от втория Волфсбург. Падерборн пък се смъкна до 15-ата позиция с едва 23.