Нов успех за ПСВ по пътя към титлата в Холандия

14.02.2015 | 12:09

ПСВ Айндховен направи нова крачка към титлата в Холандия. В мач от 23-ия кръг на Ередивизие "филипсите" се наложиха с 4:2 при визитата си на АЗ Алкмаар. С успеха ПСВ вече има аванс от 15 точки пред шампиона Аякс.

В герой за тима на Филип Коку се превътна Люк де Йонг, който отбеляза хеттрик. Той откри резултата в 3-ата минута, а в 8-ата удвои преднината на ПСВ след центриране на Джетро Вилемс.

Домакините от Алкмаар намалиха пет минути преди почивката с гол на Маркус Ериксен, а четири минути след началото на втората част стигнаха до равенството с попадение на Роберт Мюрен.

Жоржиньо Вайналдум върна аванса за ПСВ в 58-ата, а само две минути по-късно Люк де Йонг оформи своя хеттрик, както и крайното 4:2.

Успехът е 10-и пореден за ПСВ в холандската Ередивизие. "Филипсите" загубиха точки в първенството за последно през ноември.