fallback

Барселона се доближи на точка от Реал

09.02.2015 | 15:10

Барселона записа ценен успех в битката за титлата в Испания.  Каталунците спечелиха с 5:2 визитата си на Атлетик Билбао и се доближиха само на точка от лидера Реал Мадрид.

Лионел Меси откри резултата на Сан Мамес в 15-та минута от пряк свободен удар, при който топката се отклони в стената и излъга вратаря на домакините.

11 минути по-късно аржентинецът асистира за втория гол в срещата, дело на Луис Суарес.

Микел Рико върна един гол за Атлетик Билбао в 59-ата минута.

С две попадения между 62-ата и 64-ата минута Барселона сложи край на интригата в мача. Първо Меси се разписа  след асистенция на Суарес, а след това и Неймар покачи на 4:1 с прецизен удар от ъгъла на наказателното поле.

След още две минути Ариц Адуриц върна още един гол за Атлетик Билбао. Домакините останаха с човек по-малко в 75-ата минута след червен картон на Ечейта.

Педро оформи крайния резултат 5:2 след асистенция на Серхио Бускетс в 86-та минута.