Драматичен обрат за Ливърпул във ФА Къп

05.02.2015 | 13:05

Драматичен обрат класира Ливърпул на осминафиналите в турнира за Купата на Англия. Мърсисайдци спечелиха с 2:1 при гостуването си на Болтън в преиграването. Мачът бе под номер 700 в кариерата на Стивън Джерард за Ливърпул.

В герой за Ливърпул се превърна Филипе Коутиньо, който донесе успеха с гол в добавеното време на двубоя. Болтън поведе в 59-ата минута от дузпа за нарушение на Мартин Шкъртел срещу Клъф. Наказателният удар бе реализиран хладнокръвно от Ейдруг Гудьонсен. В 86-ата минута Рахим Стърлинг изравни за мърсисайдци. От средата на втората част домакините играха с човек по-малко след червен картон на Нийл Данс. След това на два пъти гредите спасиха Болтън, но в крайна сметка Ливърпул стигна до успеха в първата минута на добавеното време, когато Коутиньо стреля от границата на наказателното поле, топката срещна напречната греда и влетя във вратата на домакините.

В следващата фаза на турнира Ливърпул гостува на Кристъл Палас.