Нова загуба за Борусия оставя тима на дъното в Бундеслигата

05.02.2015 | 13:00

Борусия Дортмунд записа нова загуба в Бундеслигата. Футболистите на Юрген Клоп отстъпиха с 0:1 при домакинството си на Аугсбург.

След добро първо полувреме "жълто-черните" получиха гол в първите минути на втората част. Бобадия бе точен в 50-ата минута, след продължително разбъркване в наказателното поле на Борусия. В 64-ата минута дебютиращият с екипа на Аугсбург Янкер спря голова атака на Обамеянг и съдията му показа червен картон. Това даде импулс в играта на футболистите на Юрген Клоп, но атаките на Дортмунд не заплашваха по никакъв начин Манингер. Възможност за изравняване на резултата дойде секунди след изтичане на редовните 90 минути. Имобиле засече с глава центриране отдясно, но от непосредствена близост не успя да насочи топката и тя попадна в ръцете на Манингер.

Дортмунд е на последното 18-о място в Германия с 16 точки, а Аугсбург излезе на 4-то място с 33 точки.