Юнайтед отстрани Кеймбридж за ФА къп

04.02.2015 | 11:21

Манчестър Юнайтед разгроми с 3:0 четвъртодивизионния Кеймбридж в преиграване на двубоя от четвъртия кръг на ФА Къп и продължава напред. Първата среща завърши изненадващо 0:0. Двубоят можеше да започне отлично за гостите, но Елиът не успя да се възползва от подаръка на защитата на Юнайтед. Футболистът на Кеймбридж излезе сам пред Де Хеа, но ударът му срещна страничната греда. Червените дяволи взеха инициативата и логично стигнаха до гол в 24-ата минута, когато Фелаини свали с глава топката пред вратата и Хуан Мата вкара за 1:0. 8 минути по – късно се стигна и до втори гол. Отново Фелаини овладя топката в наказателното поле, подаде на Ван Перси, холандецът центрира и Маркос Рохо с глава отбеляза втория гол. В 73-ата минута влезлият като резерва на мястото на Ван Перси Джеймс Уилсън офирми крайният резултат. Юнайтед ще играе с Престън, който победи с 3:1 Шефилд Юнайтед в преиграването. Двубоят е на 16 февруари.