Байерн Мюнхен без победа през 2015 година

04.02.2015 | 11:18

Баварците все още нямат победа в официалните мачове за 2015-та година. Шампионите на Германия не можаха да зарадват своите фенове и в срещата срещу Шалке, като останаха с човек по-малко още в 17-ата минута, след като Жером Боатенг бе изгонен с директен червен картон. При ситуацията бе отсъдена и дузпа за „кралскосините“, но тя бе спасена от Маноел Нойер. Попадението за Байерн отбеляза Ариен Робен в 38-та минута. Чаби Алонсо центрира от корнер, а холандецът остана непокрит, и се разписа за 1:0. Радостта на домакините не бе дълга и Бенедикт Хьоведес изравни с глава от корнер през второто полувреме. Баварците запазиха лидерското си място с 46 точки, а Шалке е 4-ти с 31.

В друг мач от кръга вторият в класирането Волфсбург направи равен с Айнтрахт. Щефан Айгнер изведе домакините от Франкфурт напред в 58-ата минута, а равенството бе възстановено в 88-ата минута от Кевин де Брюин. Вълците са втори с 38 точки, а Айнтрахт е 9-ти с 24.