ПСВ Айндховен - Вилем Втори 2:1

Филипсите с късен обрат на своя "Филипс Стейдиън"

01.02.2015 | 11:48

ПСВ Айндховен се наложи с 2:1 като домакин на Вилем Втори в среща от холандската Ередивизии. "Филипсите" първи можеха да открият резултата, но уадарът с глава на Жоржиньо Вайналдум в 27-та минута бе спасен по изключителен начин от вратаря на гостите Костас Лампру. Само три  минути по-късно Роберт Бребър не сбърка и наказа ПСВ, като засече центриране от корнер с глава и преодоля Йерун Зоет за 1:0. В самия край на първото полувреме Лампроу отново трябваше да се намесва акробатично, като спаси силен изтрел от пряк свободен удар на Мемфис Депай. В 75-та минута мениджърът на ПСВ Филип Коку замени Вайналдум с Юрген Локадиа. Само три минути по-късно именно Локадия бе съборен в наказателното поле от вратаря на гостите. Мемфис Депай застана зад бялата точка, но ударът му бе изключително неточен. Локадиа направи поредното си добро включване в мача в 84-та минута и с изтрел от гранците на голямото наказателно поле изравни резултата. Пълния обрат и победата за домакините донесе Мемфис Депай в 87-та минута. ПСВ Айндховен – Вилем Втори, краен резултат 2:1.