fallback

Левски взе дербито с ЦСКА в женския волейбол

"Сините" победиха с 3:1 гейма

31.01.2015 | 21:26

Левски победи като гост ЦСКА с 3:1 гейма в дербито от 14-ия кръг на женското волейболно първенство.

Първата част бе доста оспорвана, но в крайна сметка "червените" затвориха гейма с 25:23 точки. Втората част също започна равностойно, а при 12:8 за "сините" съдиите забелязаха грешка при ротацията в тима на домакините, заради което бяха отнети осем точки от актива на ЦСКА.

От щаба на "армейците" пък изпуснаха възможността за подаване на контестация, тъй като според правилника заявката трябва да се направи на момента, а не след края на срещата.

Случилото се несъмнено повлия на развоя на двубоя като този гейм бе спечелен от Левски с 25:14 точки. Все пак от ЦСКА не се отказаха и показаха огромно желание да се върнат в мача, но в крайна сметка загубиха и тази част с 23:25. Четвъртият гей отново бе спечелен от Левски с 25:22 точки.

Най-резултатна в мача бе нападателката на ЦСКА Ралина Дошкова  с 24 точки.  За Левски 22 точки направи Ваня Върбанова, а Мирослава Паскова добави 20.

Четете още спорт в спортните новини и предаването Резултат.