Шарапова и Уилямс на финал в Мелбърн

29.01.2015 | 13:15

Мария Шарапова и Серина Уилямс е тазгодишният финал на Откритото първенство на Австралия по тенис. Рускинята надигра своята сънародничка Екатерина Макарова, а Уилямс победи Мадисън Кийс. Кийс започна уверено и изненадата не изглеждаше невъзмона. С мощни удари в първия си сервис гейм Кийс даде само точка на световната лидерка за 2-0. Пробивът бе върнат в шестия гейм. Серина стигна до 15-40 и от втория си опит успя. Така се стигна до тайбрек. Уилямс проби първа, след което поведе с 4-1. При 6-3 ветеранката стигна до три сетбола и с брилянтен ас затвори сета. Във втория Серина нямаше проблеми. При 5-1 Кийс си заслужи аплодисментите на публиката, след като отрази седем мачбола в гейм, продължил 13 минути. След кратката почивка обаче световната №1 спечели мача с ас. Шарапова от своя страна спази традицията да е безкомпромисна, когато на пътя ѝ се изправи сънародничка. Бившата №1 в света не остави никакви съмнения и спечели с лекота мача си. Интрига имаше само в първия сет, след като Макарова върна пробива на Мария при 3:4. По-опитната рускиня овладя инициативата и на практика предреши изхода на двубоя.
Финалистките ще се изправят една срещу друга за 19-ти път, като предимството в общия баланс е смазващо в полза на американката, която води с 16-2 победи. Маша няма победа над световната №1 вече 11 години.