Левски прекъсна загубите си срещу Спартак

27.01.2015 | 21:14

Левски прекъсна серията си от три поредни загуби след домакински успех над Спартак Плевен с 80:88 точки в среща от 15-ия кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига за мъже. Двубоят мина изцяло под контрола на тима на Константин Папазов, който на почивката се оттегли с преднина от 23 точки, а през третата четвърт дори поведе с 34 точки разлика. В последната част двама основни играчи на Левски напуснаха за пети фаул – Алекс Симеонов и Димитър Ангелов и на интригата се завърна, като плевенчани успяха да стопят пасива си под 10 точки. Левски все пак не позволи обрат, като капитанът му Павел Иванов завърши с 44 пункта коефициент след 37 точки  и 7 борби. Павлин Иванов добави 17, а дабъл-дабъл от 11 точки и 12 борби записа Алекс Симеонов. За Спартак Крум Дойчинов приключи с 20 точки и 8 борби, а Васил Бачев добави 14.
За Левски това е девата победа през сезона и тимът заема трета позиция. Спартак е предпоследен с  13-сет загуби от 13 мача.