Южна Корея елиминира Узбекистан за Купата на Азия

корейците победиха с 2:0 в продълженията

22.01.2015 | 13:45

Южна Корея се наложи с 2:0 над Узбекистан в първи четвъртфинален мач от турнира за купата на Азия. В редовното време двата тима завършиха 0:0, но в продълженията корейците успяха да стигнат до успеха. Корейците изпуснаха доста положения като резултатът можеше да бъде открит в 25-ата минута, но вратарят на Узбекистан Игнатий Нестеров се намеси отлично и не позволи да се стигне до гол. В 52-ата минута тимът на Южна Корея получи нов шанс да отбележи. При изпълнение на фаул от капитана Ки Сунг Йонг, Лий засече топката с глава, но Нестеров отново действа добре и изби. В 78-ата минута пък бе най-чистото положение за Узбекистан, но халфът Лутфула Тураев пропусна да отбележи.

Така двата отбора се оттеглиха от терена при резултат 0:0. В 104-ата минута Южна Корея стигна до първия си гол. Джин-Су Ким центрира, след което Сон Хюн-Мин засече топката и се разписа с глава. Корея доминира и през втората част на продълженията на мача и логично стигна до още едно попадение. Ча Ду-Ни направи страхотен пробив минута преди последния съдийски сигнал и подаде на Сон, който вкара за 2:0.

Следващият съперник на Южна Корея ще бъде излъчен от двубоя между Иран и Ирак, които играят в петък.