Барселона взе минимален аванс за Купата срещу Атлетико М

каталунците победиха с 1:0 след гол на Меси

22.01.2015 | 12:36

Барселона взе минимален аванс пред Атлетико Мадрид в турнира за Купата на Краля, след като постигна победа само с 1:0 на своя "Ноу Камп".

В началото на срещата домакините упражниха натиск над съперника като още в 4-ата минута Неймар отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но вратарят на Атлетико Ян Облак изби топката. Малко след това Лионел Меси засече пас на Ракитич, но изстрелът му мина над гредата. Минута по-късно Диего Годин блокира Неймар след хубава комбинация между бразилеца и Жорди Алба. Постепенно Барса намали темпото на игра, което откри възможност пред Атлетико да отправи няколко опасни удара като в 35-ата минута Гризман игра с глава, но топката мина над вратата. Само минута по-късно каталунците обаче можеха да излязят напред в резултата, но Луис Суарес стреля високо, след като получи подаване от Ракитич.

В 83-ата минута бе най-ключовият момент в мача, след като  Барса получи правото да изпълни фаул, зад топката застана Меси, но шутът му срещна стената и в последвалото единоборство Хуанфран препъна Бускетс в пеналта и съдията отсъди дузпа. Меси изпълни удара от бялата точка, Облак успя да отрази, ала недостатъчно добре, което даде шанс на аржентинеца в добавката да вкара решителния гол.

В продължението отново Лионел Меси имаше шанс да се разпише за втори път след изпълнение на пряк свободен удар, но топката мина над гредата.

Така седмица преди реванша в Мадрид Барселона има преднина от един гол.