Дунав взе реванш от Нефтохимик в Бургас

18.01.2015 | 10:00

Шампионките от Дунав победиха Нефтохимик със 76:65 в дербито от 12-ия кръг на НБЛ за жени. Русенки стигнаха до заслужена победа с по-точни стрелби и доминация в борбите. Момичетата на Георги Божков  водеха убедително още в началото, а тройка на Цветомира Шаренкапова направи аванса им двуцифрен малко преди почивката. След подновяването на играта тройка на Кочева доведе до преднина  на русенският отбор от 12 точки. Единствено в последната част бургазлийки успяха да изравнят за 56:56, след което стрелбата им изневери , за да се стигне  до победата  на Дунав.

Треньорското ръководство на Нефтохимик прие тежко загубата и не спести критиките си към играта на бургазлийки.

Най-резултатна за русенки беше  Виолина Кочева с 19 точки. За домакините с добра игра се отличи Драгана Гобелич със 17 точки.

В следващия кръг на първенството Дунав  приема Левски на 24 януари.