Саудитска Арабия победи Северна Корея с 4:1 за Купата на Азия

14.01.2015 | 13:27

Саудитска Арабия победи Северна Корея с 4:1 във втория си мач от група "В" на турнира за Купата на Азия.

Йон Ки-Нян изведе севернокорейците напред в резултата в 11-ата минута, когато след рикошет топката попадна в мрежата на вратаря Абдулах, а попадението бе първо за страната на финали за Купата на Азия от 23 г. насам.

Наиф Назази изравни в 37-ата минута.

Саудитска Арабия стигна до пълен обрат, основна заслуга, за който имаше Мохамед Ал Салауи. Той се разписа на два пъти в рамките само на 90 секунди през второто полувреме.

Науаф Алабид сложи точка на спора с гол от дузпа 13 минути преди края на двубоя. Наказателният удар беше отсъден заради игра с ръка на Ни Йон Джик, който беше изгонен с директен червен картон.

С успеха Саудитска Арабия  запази шансовете си да се класира за втората фаза на турнира, като има актив от 3 точки.  Севернокорейците остават последни в групата без нито една точка и отпадат от надпреварата.