Кинтания спечели осмия етап при мотоциклетистите

13.01.2015 | 12:19

Пабло Кинтания спечели осмия етап при мотоциклетистите на рали Дакар, след като надеждите за титла на среднощния лидер в класирането Хоан Бареда се сблъскаха с дюните на чилийския тихоокеански бряг. Кинтания, с КТМ, финишира с време 2:56.19 часа на 416-километровото трасе от Уюни до Икике, изпреварвайки Педреро Гарсия и Стефан Свитко. Началото на отсечката бе дадено от президента на Боливия Ево Моралес. Бареда, състезател на Хонда, водеше с близо шест минути срещу съперниците си преди етапа, но неговият мотоциклет се запали по пътя към Икике и това му струва над половин час. Лидер вече е Марк Кома, който стартира осмия етап като втори в подреждането. Испанецът призна, че това е бил най-изтощителният ден от началото на надпреварата.

Кинтания отпразнува подобаващо първата си победа в етап на рали Дакар, която го изкачи на трето място в генералното класиране. Той обаче изостава от Кома. Втори е Пауло Гонсалвеш, като португалецът трябва да заличи пасив от 9 минути.