ОАЕ с категоричен успех над Катар за Купата на Азия

Иран победи Бахрейн с 2:0

11.01.2015 | 15:03

Националният отбор по футбол на Обединените арабски емирства победи Катар с 4:1 в мач от група "C" на турнира за Купата на Азия. Халфан Ибрахим даде преднина на катарците в 22-ата минута след грешка на вратаря на съперника. В 37-ата минута обаче емирствата изравниха чрез Ахмед Халил, който се възползва от разбъркване в наказателното поле, засече топката с глава и вкара за 1:1. В началото на второто полувреме Халил вече обърна резултата в полза на своя тим, отбелязвайки след изпълнение на пряк свободен удар. Али Хайери пък вкара останалите два гола за успеха на емирствата.

В другия мач от групата Иран победи Бахрейн с 2:0. Малко преди почивката Ейсан Хайсафи изведе иранците напред след невероятен гол от дистанция. В 71-та минута Масуд Шоджаеи оформи крайното 2:0.