Австралия започна с успех турнира за Купата на Азия

австралийците победиха Кувейт с 4:1

09.01.2015 | 18:09

Националният отбор на Австралия по футбол стартира с убедителен успех турнира за Купата на Азия. Австралийците се наложиха с 4:1 над Кувейт при откриването на надпреварата, на която са домакини.

Резултатът бе открит в 8-та минута - централният защитник на Кувейт Хусаин Фадел вкара с глава, засичайки центриране от корнер. В 33-та минута обаче ветеранът Тим Кехил изравни след пробив от ляво и пас на Масимо Луонго. Точно преди почивката австралийците стигнаха до обрат, след като Луонго този път се разписа за 2:1. В 62-ата минута домакините получиха дузпа, а точен за 3:1 от бялата точка бе капитанът Миле Йединак. Крайното 4:1 оформи Джеймс Троизи малко преди последния съдийски сигнал.

Другите два отбора в тази група "А" са Оман и Република Корея, които играят в събота.