Победи за Аякс и Фейенорд в Холандия

Аякс стигна до пълен обрат срещу Хееренвеен на "Амстердам Арена"

23.11.2014 | 11:03

В холандската Ередевизи Аякс стигна до пълне обра и разгроми с 4:1 гостуващия Хееренвеен на "Амстердам Арена". Срещата започна отлично за гостите. В 18-та минута Хееренвеен излезе напред в резултата. След изпълнение на корнер топката стигна до Лусиано Слагвеер, който с красива странична ножица от границите на наказателното поле не остави никакви шансове за вратаря на домакините. Лусиано бе най-опасният футболист на гостите, като в 40-та минута отново той проби хубаво от ляво, но ударът му бе отразен от Силесен. След това се стигна и до 43-та минута, когато именно най-активният на терена – Лусиано получи втори жълт картон, съответно червен и трябваше да напусне терена. Ударът срещу Хееренвеен бе двоен, след като и старши треньорът на отбора Дуайт Лодевегес също бе изгонен. Тези събития изцяло промениха развитието на мача и през второто полувреме Аякс напълно взе инициативата. В 66-та минута Далей Синкгравен си отбеляза автогол след разбъркване в наказателното поле. В 72-та минута домакините реализираха пълен обра след гол от воле на Енлър Ел Гази. Минута по-късно резултатът стана 3:1 след грешка в защитата на Хееренвеен и гол на Рикардо Кишна. Крайният резултат Аякс – Хееренвеен оформи Аркадиус Милик от дузпа в 84-та минута.

В друг мач Фейенорд стигна до успех с 2:0 над Дордрехт. Единственото по-интересно положение през първото полувреме бе в 22-та минута, когато Колин Казим Ричардс се откъсна от защитник на гостите стреля, но полският вратар на Дордрехт Филип Курто успя да реагира и да избие топката. През втората част Фейенорд бе абсолютен господар на терена, но отново добри намеси на Курто и веднъж гредата запазиха нулевото равенство. В 72-та минута, обаче гостите останаха с човек по-малко, след като Марвин Пеерсман получи директен червен картон за грубо влизане отзад. Фейенорд засили натиска си и така в 86-та минута се стигна до логичното. Ейнс Тоорнстра реализира за 1:0, а в самия край на мача Рубен Шакен вкара за 2:0.