Федерер се класира за 1/4-финалите в Лондон

Световният номер 2 Роджър Федерер спечели убедително група "В" от заключителния турнир на осемте най-добри в Лондон

14.11.2014 | 15:09

Швейцарецът победи Анди Мъри с 2:0 сета - 6:0, 6:1 за 56 минути игра. Това е една от най-тежките загуби в кариерата на Мъри, който не бе губил сет на нула от 2010-та година насам.
За Федерер победата бе под №250 в зала, като той не загуби нито една точка след вкаран първи сервис. Особено унизителен бе първият сет, в който Федекс се наложи за само 23 минути игра. Швейцарецът поведе с 5:0 и бе на две точки да затвори мача на нула, но Мъри все пак съумя да измъкне гейм.
Победата на Федерер бе трета поредна тази година над Мъри и 12-та в съперничеството помежду им от общо 23 срещи.
Федерер за 12-ти път ще играе полуфинал в заключителната надпревара на АТР и така изравни рекорда по този показател на Иван Лендъл.

Швейцарецът ще играе със Станислас Вавринка или Томаш Бердих в полуфиналите. Новак Джокович пък ще срещне Кей Нишикори