Левски с победа над Ямбол

29.10.2014 | 10:47

Левски се върна на победния път след три поредни загуби - две в Адриатическата лига и една в родното първенство.

Сините се наложиха над Ямбол с 90:76 точки в мач от НБЛ в столичната зала Универсиада.

Левски реши нещата в своя полза още през първата четвърт, когато се откъсна напред в резултата след серия от 11-2, след която поведоха с 11 точки, а в края на частта вече имаха аванс от 14.

Разликата в полза на Левски на няколко пъти доближаваше 20 точки, за да се стигне до 53:36 на почивката.

След 5 минути игра през второто полувреме гостите свалиха шест точки от пасива си, но Левски вдигна оборотите и след 30 минути водеше със 72:53.

В заключителните 10 минути Ямбол успя да намали изоставането си, но все пак загуби с 14 точки - 90:76.

Капитанът на Левски Павел Иванов беше най-резултатен за победителите със 17 точки.

Алекс Симеонов се включи силно с 15 и 6 асистенции, а Николай Върбанов добави 14 точки и 6 борби.

За гостите Тайлър Лейзър завърши с 22 точки и 6 асистенции, а Тони Бърнас приключи с 21 точки, 11 борби и 6 отнети топки.

С успеха Левски има баланс от две победи и една загуба в родното първенство,  докато тимът на Ямбол все още не познава вкуса на успеха и има на сметката си три поражения.