Сините победиха гостуващия Черноморец с 93:63

15.10.2014 | 22:37

Левски помрачи дебюта на новия старши треньор на Черноморец Радостин Стоянов.

Бургаският тим отстъпи с 30 точки разлика при гостуването си на сините.

След муден старт на срещата и за двата отбора, домакините започнаха да трупат разлика от втората четвърт и на почивката се оттеглиха при резултат 53:27.

Играчите на Черноморец отбелязаха едва 11 точки през третата четвърт и до края единствената интрига бе с колко точно ще паднат.

Треньорският щаб на Левски пусна в игра всички 10 играчи, с които разполага, като повече минути този път записаха и резервите.

Добро включване направи възстановеният след битова травма македонец Никола Гайдаджиев, който завърши с 14 точки, като имаше четири тройки.

Най-резултатен бе капитанът Павел Иванов с 18 точки, а с 8 борби се отличи Алекс Симеонов. Левски показа и отлична игра под коша, печелейки 42 отборни борби срещу едва 26 за съперника.

За сините не играха двама от основните играчи- Христо Захариев, който получи почивка след мускулно разтежение, както и оперираният във вторник американски плеймейкър Брандън Хийт, който ще отсъства 4 месеца.

За Черноморец се отличи Илия Милотинович с дабъл-дабъл от 21 точки и 12 борби, а Любен Пасков добави 18 точки.