Националите губят с автогол срещу Хърватия

Пенев: Липсваше ни характер

11.10.2014 | 15:10

България загуби първото си домакинство от квалификациите за Европейското първенство във Франция през 2016-та година. Трикольорите отстъпиха пред Хърватия с 0:1 след автогол на Николай Бодуров в 36-ата минута. Над 33 хиляди фенове изпълниха трибуните на националния стадион Васил Левски, а двубоят бе прекъснат за 3-4 минути в средата на първата част заради напрежение между българската и хърватската агитка. Феновете на двата отбора започнаха да се обстрелват с бомбички, факли и сигнални ракети. След мача президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов заяви, че очаква сериозно наказание заради безредиците по трибуните.

"Не знам дали ще бъде финансово наказанието или да играем без публика", коментира Михайлов.

Хърватите излязоха начело в група Ейч след успеха си в София, а България заема трета позиция във временното класиране. Италия е втори след домакинска победа над Азербайджан с 2:1, а в другата среща от потока Норвегия не срещна проблеми при гостуването си на Малта - 3:0.

Българският селекционер Любослав Пенев отправи доста критики към играчите си.

"Загубихме мача, класата си каза думата и поздравяваме съперника - заяви на пресконференцията след мача Пенев. Трябва бързо да коригираме това наше пасивно поведение - в средата на терена бяхме много пасивни, нападателите също. Имахме много малък процент на владеене на топката. Това не беше заложено в нашата подготовка за мача. Да, играеш толкова - колкото ти позволи съперника. Но ние имахме възможност да играем по различен начин. Предстоят разговори и анализ. Нашият отбор не показа характер. Без битка, борба, характер, без тичане, без изпълнения на тактическите указания няма как да се получат нещата срещу отбори като Хърватия и Италия."