Започнахме квалификациите за Евро 2016 с инфарктна победа

Селекцията на Любослав Пенев победи Азербайджан с 2:1

09.09.2014 | 22:48

Българският национален отбор по футбол стартира с победа европейските квалификации за първенството във Франция през 2016 година.

Селекцията на Любослав Пенев победи като гост Азербайджан с 2:1

В първите минути на двубоя домакините упражниха натиск като на два пъти получиха шанс да се разпишат.

Първо в 8-а минута при грешка на Владимир Гаджев, Алиев комбинира с Дадашов, но вратарят Владислав Стоянов се намеси и отрази удара с крак.

5 минути по-късно при изпълнение на пряк свободен удар, Рауф Алиев се измъкна от Апостол Попов и стреля с глава, но топката мина над напречната греда.

Няколко секунди след това обаче радостта бе за българите след техничен гол на Илиян Мицански.

В началото на второто полувреме азерите изравниха чрез Дмитри Назаров.

Последваха няколко пропуска от страна на "лъвовете",  селекционерът Любослав Пенев извърши смените си като в игра се появиха Андрей Гълъбинов, Тодор Неделев и Венцислав Христов.

Именно последният се оказа златният коз на Пенев.

В 87-та минута след центриране на Неделев от корнер, Христов стреля с глава и вкара за 1:2.

В даденото продължение футболистът можеше да отбележи още един гол във вратата на Азербайджан.

Следващият мач на националния отбор е на 10 октомври в София срещу Хърватска.