Левски попари Ботев с късен гол

Сините с втора победа за сезона след 2:1 в София

18.08.2014 | 13:15
евски надви Ботев с 2:1 среща от 5-ия кръг на "А" група, която се игра на "Герена".

Домакините показаха не толкова лош футбол, макар да не успяха да стигнат до крайния успех в срещата по-рано.

Любенов дебютира на вратата, на "Сините".

Чунчуков откри за гостите в 19-ата минута, но в 50-ата Гаджев съумя да изравни. В 93-ата минута пък Педро вкара победния гол.

Мачът се игра пред празни трибуни, заради наказанието на домакините.

След този мач Ботев остава на 3-ото място с актив от 8 точки, докато Левски е на 7-oто място със 7 точки.

Междувременно пък Вили Вуцов продължава да няма победа над Левски като треньор.

Гонзо пък стигна до първия си успех при завръщането си като треньор на тима.

Левски постигна драматичен домакински успех с 2:1 над Ботев Пловдив в последната среща от 5-ия кръг на А група. Сините се добраха до трите точки след попадение в последните секунди. По-рано, в 19-ата минута, гостите поведоха чрез Чунчуков, като голът падна и след много груба грешка в синята отбрана. Левски стигна до обрат след почивката. Владимир Гаджев изравни в 51-ата минута, а Луис Педро донесе успеха за домакините в 93-ата минута. Победата е едва втора за Левски за сезона. Мачът се игра пред празни трибуни, заради наказанието на домакините, а дебют на вратата на мъжкия отбор на Левски направи Александър Любенов. След срещата спортният директор на Левски Георги Иванов, който изпълнява и треньорските функции в момента разкри, че сините очакват днес или утре да пристигне нов чуждестранен футболист на позицията централен нападател.