3 сребърни медала за ансамбъла от Световната купа

10.08.2014 | 20:30

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели три сребърни медала на Световната купа в София.

Момичетата на Ина Ананиева завършиха надпреварата с второ място на композицията с ленти и топки.

Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска и Христиана Тодорова получиха 17.750 точки за страхотното си изпълнение и вдигнаха на крака публиката в "Арена Армеец".

Златото грабна ансамбълът на Русия, а бронзът отиде при Италия.

По- рано днес грациите ни изиграха чисто съчетанието си на финала с пет чифта бухалки, но получиха 17.800 точки.

Това отново отреди първата позиция за състава на Русия, който допусна лека грешка при изпълнението си.

Съдиите оцениха Сборная със 17.900 точки, което беше посрещнато на нож от публиката.

Бронзовото отличие взе тимът на Испания. Вчера ансамбълът ни спечели сребърен медал и в многобоя.

Надпреварата в зала "Арена Армеец" беше генерална репетиция за Световното първенство по художествена гимнастика, което ще се състои през септември в Измир, Турция.