Сребро за ансамбъла на Световната купа

09.08.2014 | 21:17

Българският ансамбъл спечели сребърните медали в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в столичната зала "Арена Армеец".

Златото отиде при състава на Русия, въпреки груба грешка в едно от съчетанията.

Бронзовите медали спечели тимът на Италия.

Момичетата на Ина Ананиева играха много силно и получиха оценки от 17.700 точки на пет чифта бухалки и 17.550 точки за 3 топки и 2 ленти.

Българският асамбъл в състав Михаела Маевска, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Ренета Камберова и Християна Тодорова се класира за финалите на двете композиции  в неделя.

В индивидуалната надпревара нелепо недоразумение остави Мария Матева извън класирането в многобоя.

В първото си изпълнение грацията ни получи оценка - 0, въпреки че изигра чисто съчетанието си на лента.

Оказа се, че гимнастиката ни е трябвало да излезе с обръч в този поток и това е причината да остане извън класирането.