Манчестър Юн победи Реал М с 3:1

Манчестър Юнайтед победи Реал Мадрид с 3-1 в мач от турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп" в Мичиган. Така червените дяволи ще играят на финал в понеделник срещу Ливърпул.

03.08.2014 | 11:23

Рекордните за футболен мач в САЩ близо 110 хил. зрители наблюдаваха двубоя между Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид в Мичиган.

Първото попадение в мача падна в 20-ата минута, когато Ашли Йънг завърши страхотна атака на червените дяволи. Флечър подаде на Рууни, който с пета му върна топката, последва подаване към Уелбек, който пропусна топката към Йънг и той не сгреши за 1-0. Наставникът на Юнайтед Луис ван Гаал обяви разиграването за фантастично.

5 мин по-късно обаче Гарет Бейл беше фаулиран от Майкъл Кийн и получи правото да изпълни дузпа, която реализира за 1-1.

В 37-ата минута Ашли Йънг центрира към Рууни в наказателното поле. Нападателят обаче не успя да играе с топката, а тя влетя в мрежата на Каси

яс за 2-1.

На полувремето Луис ван Гаал извърши три смени в състава на Юнайтед. Играта напуснаха Йънг, Евънс и Ерера, като на тяхно място влязоха Шоу, Блекет и Клевърли.