Хамбург отново оцеля и остава в германския елит

Тимът от Хамбург остана единственият отбор, който не е изпадал от Бундеслигата.

19.05.2014 | 13:57

Хамбургер остана единственият отбор, който не е изпадал от германската Бундеслига. Тимът запази елитния си статут, след като спечели плейофа срещу втородивизионния Гройтер Фюрт. Хамбургер изкъна 1:1 като гост и след нулевото равенство от първата среща, спечели по правилото за гол на чужд терен. В 14-ата минута голмайсторът на тима Пиер-Мишел Ласога засече с глава центриране на Рафаел ван дер Ваарт от корнер за 0:1. Домакините имаха възможност да изравнят преди почивката, но ударът на косовския футболист Аземи мина близо покрай страничната греда. В 59-ата минута зелено-белите стигнаха до изравняване, когато Золтан Щайбер направи хубаво подаване към Щефан Фюрстнер в наказателнното поле и полузащитникът преодоля вратаря за 1:1. До края на мача се игра основно в половината на гостите, като особено инфарктни бяха последните няколко минути, в Гротейр Фюрт по чудо не реализира второ попадение. Така от следващия сезон Първа Бундеслига ще има само два нови члена - Кьолн и Падерборн 07, докато изпадащите са Айнтрахт (Брауншвайг) и Нюрнберг.