Арсенал спечели ФА Къп след трудна победа над Хъл Сити

"Артилеристите" победиха с 3:2 след продължения и спечелиха първата си купа от 9 години насам.

18.05.2014 | 11:48

Още в 4-ата минута Хъл Сити поведе в резултата, когато след изпълнение на корнер Том Хъдълстоун стреля към вратата и Джеймс Честър отклони топката в десния ъгъл на Лукаш Фабиански за 0:1. Само 4 минути по-късно Алекс Брус засече с глава едно центриране отляво, ударът му се отби в градата, но Къртис Дейвис удвои резултатна след добавка отблизо! В 17-ата минута Санти Касорла върна Арсенал в мача като изпълни брилянтен пряк свободен удар, с който не остави никакви шансове на стража на символичните гости Макгрегър. След почивката футболистите на Арсенал упражниха силен натиск и на два пъти имаха претенции за дузпа. В 71-ата минута след корнер и няколко рикошета във въздуха, топката се озова в Кошчелни. Французинът се обърна и успя да изравни резултата, въпреки че Макгрегър се вряза в опорния му крак. Редовното време приключи 2:2. Развръзката настъпи в 108-ата минута. Спираща дъха комбинация с по едно докосване обърка отбраната на Сити, Оливие Жиру изведе с пета Арън Рамзи и уелсецът вкара за 3:2.