Цонга на крачка от победа №300

Жо-Вилфред Цонга се наложи със 6:3 и 7:6 над украинеца Александър Долгополов в първия кръг на турнира от сериите Мастърс в Рим.

13.05.2014 | 12:14

Поставеният под номер 11 Цонга спаси три брейкпойнта на съперника си във втория сет и успя да обърне резултата в тайбрека, след като изоставаше с 1:4. Французинът може да запише юбилейна победа под номер 300 в кариерата си още в следващия кръг.

Руснакът Михаил Южни също продължава напред, след като отстрани Никола Маю от Франция. Южни се наложи с 6:4, 6:4 за 1 час и 30 минути игра, за да запише едва петата си победа от началото на сезона. В същото време французинът Жил Симон си осигури сблъсък със световния номер едно Рафаел Надал, след като отстрани представителят на домакините - Филипо Воландри, с 6:2, 6:3.