Химнастия позволи на Ривър Плейт да доближи върха

Лидерът в аржентинското първенство с нулево реми срещу Ланус

05.05.2014 | 13:32

Водачите в аржентинското футболно първенство Химнастия и Ланус не успяха да се победят в дербито от 17-ия кръг. Зрителите на стадиона в Ла Плата не видяха и голове. Особено първото полувреме бе изключително скучно и ще се запомни с единственото положение, което бе в 39-ата минута. Тогава, след центриране на Лукас Личт, Максимилиано Меза не успя да засече топката с глава в малкото наказателно поле. Гостите също пропиляха прекрасен шанс за откриване на резултата, като в 68-ата минута удар на Маркус Астина мина на сантиметри от страничната греда. Полузащитникът на Химнастия Франко Муссис пропусна още две добри ситуации след почивката. В 74-ата минута той бе изведен с прехвърлящ пас фронтално срещу вратата, но шутира над нея. Няколко минути по-късно мощен негов шут бе отразен от вратаря.

Равенството на Химнастия позволи на Ривър Плейт да се изравни на първата позиция с равен брой точки – 31. Вчера Ривър Плейт победи с 3:2 Расинг. Естудиантес и Годой Круз също си делят третото място с по 29 точки. Естудиантес се наложи с 2:0 при гостуването си на Колон, а Годой завърши 1:1 у дома с Велес Сарсфийлд. Бока Хуниорс спечели визитата си на последния в класирането Ол Бойс и го срази с 3:1.